دایی توماج صالحی تائید کرد: برای توماج حکم اعدام صادر شده است

صدای آمریکا: اقبال اقبالی، دایی توماج صالحی، روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت در گفت‌وگو با صدای آمریکا خبر صدور حکم اعدام برای این هنرمند معترض را تأیید کرد.

روزنامه شرق چاپ تهران پیشتر در روز چهارشنبه به نقل از وکیل توماج صالحی گزارش داده بود که دادگاه برای این هنرمند زندانی بر اساس اتهام «افساد فی‌الأرض» حکم «اعدام» صادر کرده است.

امیر رئیسیان، یکی از وکلای توماج صالحی، به شرق گفته است که دادگاه بدوی حکم دیوان عالی جمهوری اسلامی را «ارشادی» دانسته و «آن را اجرا نکرده است»

به گفته رئیسیان، «شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان، در اقدامی که در نوع خود بی‌سابقه است، حکم دیوان عالی کشور درباره پرونده سال ۱۴۰۱ توماج صالحی را اجرایی نکرد و با “ارشادی” خواندن این حکم و تاکید بر استقلال دادگاه بدوی، توماج صالحی را به اتهام افساد فی‌الأرض، به اشد مجازات یعنی اعدام محکوم کرد.»

مصطفی نیلی، دیگر وکیل توماج صالحی، نیز با اعلام این که «امروز (چهارشنبه) رأی توماج صالحی ابلاغ شد»، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «متاسفانه برای ایشان توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان حکم اعدام صادر شده است.»

روز سه‌شنبه حساب کاربری توماج صالحی که توسط ادمین اداره می‌شود پیامی از او را منتشر کرد که گفته بود حکم او ابلاغ شده، اما به این دلیل که «ممکن است تأثی روانی بر روی هواداران کم سن و سال» او بگذارد، از اعلام آن خودداری می‌کند.

توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی، در حال حاضر در زندان دستگرد اصفهان به سر می‌برد.

جلسه رسیدگی به اتهامات توماج صالحی، خواننده معترض، مرتبط با پرونده سال ۱۴۰۱ او، روز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان با افزوده شدن دو اتهام «اجتماع و تبانی، و معاونت در بغی» برگزار شده بود.

توماج صالحی با رد اتهامات وارده و «غیرقانونی» دانستن این دادگاه، گفته که محاکمه‌اش «نه بر اساس قانون، بلکه به خواست نهادهای اطلاعاتی» صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید